فرید عقیلی

طراح و توسعه دهنده وب و نرم افزار

درباره من


فرید عقیلی، متولد بهمن ۱۳۷۰، دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار.

یادمه اولین باری که حس کردم کامپیوتر چیز جالبیه ۸ سالم بود. وقتی یه بازی کامپیوتری که اسمشو یادم نمیاد رو تو یه فلاپی بردیم خونه یه بنده خدایی اجرا کردیم، دکمه های کیبورد رو که فشار می دادم و شخصیت بازی حرکت می کرد، با خودم فکر می کردم مگه بدون کنترلر هم می شه بازی کرد؟!

خیلی زود زمان انتخاب رشته تحصیلی رسید. یه نگاه به کامپیوترم کردم، یه نگاه به از اون کیف سی دی هایی که اون موقع ها حسابی مد شده بود! تصمیم گیری از این ساده تر نمی شد؛ کامپیوتر، من باید کامپیوتر بخونم.

دو سالی تو دبیرستان گذشت و کامپیوتر همچنان چیزی بیشتر از یه وسیله بازی نبود، یعنی در حدی که اگه تو ۹ سالگی جای کامپیوتر برام PlayStation می خریدن ممکن بود الان دانشجوی رشته دیگه ای باشم!

با شروع دانشگاه مشخص شد که میشه از کامپیوتر استفاده های دیگه ای هم کرد!

تو همون سال ها بود که بعد از کلی کلنجار با MMB، که فکر می کنم خیلی ها رو به سمت برنامه نویسی سوق داده، متوجه محدودیت های این ابزار شدم و درک کردم که لازمه یه چیز بهتر یاد بگیرم. درست یادم نمیاد چطور، اما کم کم با AutoIt Script آشنا شدم؛ یه زبان اسکریپت نویسی با امکانات خیلی خوب که می شد تقریبا همه جور برنامه ای رو باهاش نوشت و تو محیط ویندوز اجرا کرد.

بعد از اتمام دوره کاردانی و شروع مقطع کارشناسی، متوجه شدم که برنامه نویسی واقعی کمی فراتر از این هاست؛ تو این مرحله بود که به صورت پراکنده شروع به کار با زبان هایی مثل سی شارپ، سی پلاس پلاس و پی اچ پی کردم، همچنین با مفاهیم مهندسی نرم افزار، روش های مدیریت پروژه، تکنیک های تجزیه و تحلیل سیستم و ... آشنا شدم.

از بین اون همه زبان مختلف، اون هایی که بیشتر نظر منو جلب کردن و با توجه به نیازم بیشتر باهاشون درگیر شدم، C#، C++، PHP، HTML، CSS و JavaScript بودن؛ باید اعتراف کنم که مواردی مثل Bootstrap، CodeIgniter و jQuery هم تجربه های لذت بخشی بودن و هستن.

اینطوری بود که کم کم پروژه های مختلفی رو تحت ویندوز و تحت وب انجام دادم که بعضی هاشون در صفحه نمونه کارها قابل مشاهده هستن.

در حال حاضر مشغول به تحصیل، تدریس، فعالیت به عنوان فریلنسر، پیاده سازی ایده های خودم و اخیرا هم وبلاگ نویسی هستم؛ ضمن اینکه دائما بخشی از فعالیت و تایمم صرف یادگیری موارد جدید تر می شه.